Mērnieku forums

Mērnieku likums - būt vai nebūt

Moderators: mstals

Mērnieku likums - būt vai nebūt

Atbildēt Anzelika » Pirm Sep 22, 2014 10:33 am

19.09.2014. Mērnieku seminārā tika prezentēta ideja par "Mērnieku likumu". Tagad ir svarīgi saprast, ko par to domā paši mērnieki. Vajag vai nevajag. Ja vajag, kas būtu svarīgs, lai tajā parādītos.
Anzelika
 
Atbildes: 3
Pievienojies: Tr Aug 06, 2014 7:42 am

Re: Mērnieku likums - būt vai nebūt

Atbildēt Arnis Lapiņš » Pirm Sep 22, 2014 1:05 pm

Pa lielam: mērnieks - kas višs i un ko višs dār (var darīt).
Arnis Lapiņš
 
Atbildes: 1
Pievienojies: Piekt Sep 19, 2014 6:54 am

Re: Mērnieku likums - būt vai nebūt

Atbildēt kristinem » Cet Sep 25, 2014 2:12 pm

Prezentācijā tā ari nesauklasiju, ko šāds likums varētu uzlabot. Atkal mainīt sertifikātu veidus? Vienreiz jau no piedāvātās sistēmas atteicāmies. Ja pietrūkst sertifikāts būvju mērīšanai, taisam jaunu, bet neaiztiekam esošos! Sūdzamies par birokrātiju, bet paši gribam taisīt vēl vienu reģistru mērniecības firmām. Mainiet esošos likumus un noteikumus, bet vel vienam likumam jēgu neredzu.
kristinem
 
Atbildes: 1
Pievienojies: Piekt Sep 19, 2014 12:17 pm

Re: Mērnieku likums - būt vai nebūt

Atbildēt Anzelika » Cet Sep 25, 2014 7:51 pm

Pamatdoma ir apvienot vienā normatīvā to, kas ir izmētāts pa n-tajiem noteikumiem un uz tā bāzes sakārtot arī profesiju klasifikātoru un reglamentēto profesiju.
Galvenajos vilcienos paredzēts noteikt mērnieku tiesības un pienākumus, definēt sertificēšanās prasības, noteikti sakārtot apdrošināšanas jautājumus. Patreiz šie jautājumi ir izmētāti gan sertificēšanās noteikumos, gan pārējos noteikumos (ZKUL, ZIP, ADTI u.c.).
Taču ir plānotas arī tādas lietas, par kurām vēl nekur nav minēts - mērnieka palīgs, mērnieks un uzņēmums, mērnieku profesionālā "kolēģija".
Iespējams, ka varam strādāt arī uz veco noteikumu bāzes, bet to prasības, pēc izteiktiem viedokļiem, ir vai nu neadekvātas vai novecojušas.

Par sertifikācijas veidiem - šis ierosinājums nāk no pašiem mērniekiem. Tas nozīmē, ka atteikšanās nav bijusi pārdomāta. Vai tāpēc jāturpina tādā pašā garā ? Būves pagaidām ir vēl tikai sapnis, tāpat kā "Mērnieku likums".
Anzelika
 
Atbildes: 3
Pievienojies: Tr Aug 06, 2014 7:42 am

Re: Mērnieku likums - būt vai nebūt

Atbildēt Ilze D. » Sv Sep 28, 2014 3:13 pm

Ļoti īsi mēģināšu formulēt, kāpēc tāda ideja vispār ir radusies. Ja palasa Notāru, Advokatūtas, Tiesu izpildītāju, Revidentu likumus, tad daudzas lietas šo profesiju pārstāvjiem ir noteiktas ar likumu un nevis ar MK noteikumiem, kā mums. Un tad rodas jauttājums, vai mums mērniekiem ir deliģējums no valsts mainīt īpašumu sastāvu. Kamēr esam izpildītāji un samēram to ko nosaka pašvaldība, ok, iespējams ir viss kārtībā, bet kas notiek gadījumos, kad ir robežu pārklāšanās uzmērītām zemes vienībām....
Ar likumu iespējams varētu sakārtot:
1)neatkarība lēmumu pieņemšanā
2)atbildības korekta sasaistīšana ar civiltiesisko apdrošināšanu
3)mērnieka korekta sasaistīšana ar uzņēmumu
4)Reglamentētā profesija, profesiju klasifikators, sertificēšana
Ja palasa augstāk minētos likumus, ir sajūta, ka katrs teikums šajos likumos ir zelta vērtībā, ir pārdomāts un loģisks... Mums tas pietrūkst :)
Ilze D.
 
Atbildes: 1
Pievienojies: Sest Sep 27, 2014 8:57 pm

Re: Mērnieku likums - būt vai nebūt

Atbildēt Jancis » Tr Okt 01, 2014 6:51 am

Man gribētos apskatīt šā likuma nepieciešamību vēsturiskā griezumā. Mums mērniekiem ''jumta likums'' ir Kadastra likums ar tam pakārtotiem MK noteikumiem. Kadastra likums ''dzima'' kopā ar VZD, zemes reformu un tā laika sapratni, ka mērnieks ir VZD darbinieks. Ir pagājuši vairāk kā 20 gadi, zemes reforma veiksmīgi noslēgusies, VZD paldies dievam vairs nestrādā neviens mērnieks, ir sācis iestrādāties sertifikācijas modelis. Varbūt ir pienācis brīdis, un nozare ir izaugusi tik tālu, ka varētu mēģināt pati tikt galā ar savu politiku un ar VZD turpināt sadarboties kā ar līdzvērtīgi partneri. Likumā iepriekšējos komentāros minētajām lietām klāt būtu jānosaka, ka VZD tikai reģistrē darbus, jo mērniekus sertificē un uzrauga SC, lēmumu pieņem un ar savu sertifikātu 10 gadu garumā atbild mērnieks, kāda vairs VZD darbiniekam (bez sertifikāta(zināšanām) un neesot dabā, netiekoties ar pierobežniekiem un īpašnieku) varētu būt ietekme uz mērnieka lēmumiem. Pie reizes atslogosies VZD darbinieki.
Konteksts. Vakardien ziņās dzirdēju, ka profesiju klasifikatorā ir ienestas 23 jaunas profesijas. Man vislabāk patika viena no tām - slieku audzētājs. Varbūt jāsaņemās un jāsakārto mērnieka palīgu!
Jancis
 
Atbildes: 1
Pievienojies: Otr Sep 23, 2014 6:45 am


Atgriezties uz Citas diskusijas

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 0 viesi

cron